- Komerční sdělení -finance
DomůBydleníZnámý investor Ray Dalio obhajuje bitcoin a kritizuje státní měny jako dolar...

Známý investor Ray Dalio obhajuje bitcoin a kritizuje státní měny jako dolar či euro

Podle Raya Dalia se svět momentálně nachází ve velmi komplikované době. Celé globální hospodářství se totiž musí vyrovnat s obrovským množstvím dluhu
Kryptosektor zažívá v posledních měsících těžké časy. Jednotlivé kryptoměny se ze svých vrcholů propadly o více než 60 procent. Přesto se stále najdou investoři, kteří nedají dopustit na bitcoin a technologii blockchain.

Jedním z nich je také Ray Dalio, zakladatel jednoho z největších investičních fondů na světě Bridgewater. Podle Dalia se svět momentálně nachází ve velmi komplikované době. Celé globální hospodářství se totiž musí vyrovnat s obrovským množstvím dluhu a natištěných peněz. Jejich objem je historicky největší za poslední desetiletí.

K dalším výzvám, které stojí před lidstvem, patří populismus na levé či pravé straně, jakož i změna paradigmatu ve financích. Dlouhá léta se obecně akceptovalo to, že státní dluhopisy či držení hotovosti jsou bezpečné. To v současnosti s rostoucí inflací přestává platit.

Jak dále uvedl pro americkou televizi CNBC, podstatné je nyní to, co přináší reálný výdělek. V dnešní době to ovšem nejsou ani akce. V současnosti na finančních trzích probíhá diskuse o tom, co jsou skutečné peníze.

Za ty Dalio rozhodně nepovažuje státní měny, jako například dolar či euro, protože ty ztrácejí na kupní síle díky extrémně uvolněné monetární politice centrálních bank.

Porovnává to s obdobím ve 30. letech minulého století. Investoři a podnikatelé v současnosti hledají, co by mohlo být aktivem, které by mohlo být vnímáno jako peníze a jehož prostřednictvím by se daly přesouvat hodnoty ze země do země po celém světě a zároveň by bylo uchovatelem hodnoty.

V tomto směru podle Dalia bitcoin za 11 let učinil ohromný pokrok. Proto je tato kryptoměna součástí jeho portfolia, i když jen v malém množství ve srovnání se zlatem, které také vlastní.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek