- Komerční sdělení -finance
DomůRady a NávodyLehčené PVC desky mají uplatnění ve stavebnictví, kutilství i při tvůrčích činnostech

Lehčené PVC desky mají uplatnění ve stavebnictví, kutilství i při tvůrčích činnostech

Kdy využijete lehčené PVC desky a proč na ně nedají dopustit stavaři, kutilové, ani umělci? Mají nízkou hmotnost a několik praktických vlastností. Pojďme si tyto desky představit trochu zblízka a seznámit se s jejich hlavními vlastnostmi.

Lehčené PVC desky volně a integrálně pěněné

Lehčené PVC desky se dělí na desky volně pěněné a integrálně pěněné. Oba typy desek spojuje to, že jsou lehké, lze je velmi dobře potisknout a využít například jako dekoraci do výloh, při kašírování fotografií a v modelářství. Nejčastěji se vyrábí v bílé barvě, ale lze je sehnat i v dalších odstínech. To samé platí o jejich rozměru. Přestože existuje standardní velikost a tloušťka, ve které jsou desky k dostání, pokud si je nechcete sami upravovat, můžete se dohodnout přímo s výrobcem.

Hlavní rozdíly mezi volně a integrálně pěněnými PVC deskami

Přestože toho mají volně a integrálně pěněné PVC desky mnoho společného, existují mezi nimi také rozdíly. Volně pěněné desky jsou stabilní vůči povětrnostním vlivům, odolné vůči chemikáliím a korozi a dají se využít k tepelné izolaci a do bytových jader. Integrálně pěněné desky mají vysokou tuhost, jsou odolné vůči světlu a povětrnostním vlivům a využívají se v sítotisku a digitálním tisku.

Výroba plastů a vývoj plastových polotovarů jde neustále kupředu

Výroba plastů, vývoj plastových polotovarů a výroba plastových desek mají mnohaletou tradici. Výrobci plastových desek a polotovarů neustále modernizují výrobní postupy a zákazníkům poskytují ty nejkvalitnější plastové výrobky.

Až si příště nebudete vědět rady s tím, jaký materiál je nejvhodnější pro zateplení bytového jádra nebo pro digitální tisk, vzpomeňte si na lehké PVC desky, se kterými se snadno pracuje a lze je sehnat za příznivé ceny.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek