- Komerční sdělení -finance
Domůevropa dnesČeská automobilka Tatra přijme čím dříve 500 zaměstnanců

Česká automobilka Tatra přijme čím dříve 500 zaměstnanců

Válka na Ukrajině mění situaci na trhu.
Výrazné zvýšení zbrojních rozpočtů napříč Evropou očekávané v souvislosti s válkou na Ukrajině se projevuje iv českých podnicích. Například automobilka Tatra plánuje s růstem objednávek přijmout co nejrychleji zhruba 500 zaměstnanců. Informoval o tom server iDNES.cz.

Tatra hledá 500 zaměstnanců
„Tatra naráží na problém s nedostatkem pracovní síly. Výrazně roste objem objednávek, přičemž několik klíčových zaměstnanců dosahuje důchodového věku,“ uvedl mluvčí firmy Andrej Čírtek. Firma se proto podle něj rozhodla spustit náborovou kampaň pod názvem „Tatra hledá 500 zaměstnanců“.

„Zhruba polovinu by měli tvořit kvalifikovaní obráběči kovů, automechanici, lakýrníci, elektromechanici, konstruktéři a programátoři. Druhou pak nekvalifikovaní zaměstnanci na pozice ve výrobě a logistice, které si Tatra vychová,“ vysvětlil mluvčí.

Trh s armádními vozidly
Růst Tatry podporuje také fakt, že v reakci na boje na Ukrajině se rozhýbal trh s armádními vozidly. O plánovaném nákupu nákladních vozidel pro českou armádu se zástupci Tatry již několikrát zmínili, dodávky na Ukrajinu jsou však stále zahaleny tajemstvím.

Zkušenosti s dodávkami pro ukrajinskou armádu přitom už Tatra má. Právě na podvozcích z Kopřivnice je instalován například protilodní systém Neptun, který je spojován s potopením křižníku Moskva. O podobné podvozky může být nyní mnohem větší zájem, a nejen na Ukrajině.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek