- Komerční sdělení -finance
DomůRady a NávodyLidé se mohou přes rezervační systém SP objednat na vybavení důchodu

Lidé se mohou přes rezervační systém SP objednat na vybavení důchodu

Sociální pojišťovna (SP) dočasně upravila možnosti využití rezervačního systému, pomocí kterého se v běžném provozu lze elektronicky objednat na termín sepsání žádosti o některý z důchodů přímo v pobočce.
Sociální pojišťovna (SP) dočasně upravila možnosti využití rezervačního systému, pomocí kterého se v běžném provozu lze elektronicky objednat na termín sepsání žádosti o některý z důchodů přímo v pobočce. Důvodem je zkrácení úředních hodin poboček a omezení pohybu návštěvníků v jejich prostorách v souvislosti s pandemií nového koronavirus.

I přes přijímaným opatřením se podle SP neomezuje možnost žádat o důchodové dávky. „Dočasně bude proto rezervační systém využíván na elektronický sběr formulářů, pomocí kterých pojištěnci mohou iniciovat řízení o jejich důchodu,“ uvedla pojišťovna. Po vstupu do rezervačního systému na stránce www.socpoist.sk třeba zadat druh důchodu, který si chce občan vybavit, zadat pobočku nebo pracoviště podle místa trvalého bydliště žadatele a následně odeslat formulář.

Sociální pojišťovna nepotvrzuje přijetí mailu, ale přibližně do tří pracovních dnů bude žadatele kontaktovat pracovník příslušné pobočky a v závislosti na jeho konkrétní situace ho bude podrobně informovat o dalším postupu. „Pokud se pojištěnec rozhodne doručit Žádost o sepsání žádosti o důchodu po vytištění a ručním vyplnění poštou nebo osobně do schránky při vstupu do pobočky, může tak učinit a pak už bude následovat stejný postup jako v případě elektronického podání,“ vysvětlila pojišťovna.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek